Як вберегти домашнього улюбленця від піроплазмозу?

Кліщі – це такі паразити, які здатні пити кров і до того ж заразити тварину піроплазмозом. Як тільки минають морози, встановлюється погода до 2-3 градуси тепла, незважаючи на нічні заморозки ,кліщі, голодні і активні, вибираються на полювання. Розпал кліщового сезону може початися в лютому, березні, квітні – коли приходить справжня весна. Хоча для ветеринарів України не рідкість діагностувати піроплазмоз навіть в січні, коли мороз -20. Досить короткої відлиги, щоб кліщі ожили, а проявляється захворювання через 7-21 день. Також взимку їх неважко підчепити на теплотрасах і навіть на стінах будинків. Але варто дочекатися літньої спеки, і активність паразитів йде на спад.

pirop_2

Іксодовий кліщ досить поширений вид. Він харчується кров’ю і біологічним матеріалом. Але, крім цього вони є і переносниками різних захворювань.

Ось як відбувається зараження:

Потрапивши на тіло жертви, в передчутті «смачного обіду», своїм хоботком, забезпеченим гострими зубчиками, кліщ прорізає шкіру тварини, щоб дістатися до кровоносної судини.

Ротовий апарат кліща влаштований так, що він містить два канали. По першому каналу кліщ вводить в тіло жертви слину, що містить знеболювальні речовини, завдяки яким тварина абсолютно не відчуває моменту укусу. Другим каналом кров жертви йде в травну систему кліща. Так ось з першою ж порцією слини кліща, в кров також потрапляють бабезії.

Бабезії «поселяються» в еритроцитах і поїдають їх вміст – гемоглобін. Там же ж вони й поділяються. Коли еритроцит повністю спустошений, і численним бабезіям вже в ньому тісно і немає чим харчуватися, вони руйнують його оболонку, і кожен новий паразит шукає і проникає в новий здоровий еритроцит … І так нескінченно. На самому початку зараження число бабезій в крові низька, тому ніяких характерних симптомів піроплазмозу у собак не спостерігається.

Перші ознаки починають проявлятися коли число паразитів досягає певного рівня. Відбувається виснаження клітин організму тварини: інтоксикація, кисневе голодування через порушення діяльності еритроцитів. Крім цього, продукти життєдіяльності бабезій дуже токсичні для організму чотирилапого.

При гострому піроплазмозі спостерігаються такі симптоми:

  • в перші дні підвищується до 40-42 градусів температура, в наступні часи вони може падати до 35-36 градусів;
  • собаки погано їдять, або взагалі відмовляються від їжі;
  • спостерігається часте і важке дихання;
  • тварина відмовляється вставати;
  • слабкість і млявість, у важких випадках починається параліч задніх лап;
  • сеча змінює колір спочатку на червоний, поступово переходячи в темно-бурий колір;
  • спостерігається розлад травлення – спочатку може бути пронос, який потім переходить в запор;
  • блідо-білі виділення на слизових оболонках.
tick-1271763_960_720

Все частіше у тварин проявляється хронічна форма піроплазмозу.: