Нерідко власники собак стикаються з проблемою намордника: собака ніяк не хоче в ньому ходити. Наша мета - навчити чотирилапого вихованця спокійно реагувати на цей предмет. Існує багато різних способів привчання собаки до намордника.
Почнемо з того, що намордник повинен асоціюватися у собаки тільки з позитивними або нейтральними речами. Не надягайте намордник не привченому собаці під час неприємних процедур, не використовуйте намордник і тоді, коли хочете покарати вихованця. Цей предмет повинен бути для нього чимось абсолютно нестрашним. Дуже важливо також підібрати такий намордник, в якому собаці буде комфортно. Він не повинен тиснути, натирати, стягувати морду.
Привчати вихованця до намордника потрібно поступово.
Етап 1.
Дайте собаці понюхати намордник, нехай вона на нього подивиться і переконається у відсутності загрози. Не давайте їй грати з ним, жувати, бити лапою. Дочекайтеся, коли пес відвернеться від намордника, і дайте ласощі. Переходьте до наступного етапу.
Етап 2.
Просуньте ласощі в намордник так, щоб собаці, якщо вона хоче забрати частування, довелося повністю засунути в нього морду.

На цьому етапі тварина вільно засовує морду в намордник і виймає з нього, отримуючи ласощі через його отвори тільки тоді, коли морда знаходиться в ньому. У якийсь момент собака спробує висунити ласощі іншими шляхами: потягнеться в обхід намордника і спробує дістати частування, ще не засовуючи морду всередину. Таким чином вона перевіряє, за які дії вона може отримати заохочення, а за які ні. Дотримуйтеся правила: ласощі отримує той, чия морда в наморднику. Виконуйте з вихованцем цю вправу до тих пір, поки він не почне залишати морду в наморднику на секунду-дві в очікуванні наступного частування.
Етап 3.
Коли пес починає затримувати морду в наморднику, важливо заохочувати ці дії похвалою і ласощами. Не надягайте намордник на собаку - нехай вона сама просовує в нього морду і, якщо вона залишається в ньому довше секунди, давайте їй наступне частування через різні проміжки часу, поки вона в наморднику.
Якщо ви побачите, що чотирилапий спокійно залишається в наморднику протягом 5-7 секунд, потрібно застебнути його на вихованцеві, швидко дати ласощі і тут же знову розстебнути. Це необхідно виконати кілька разів - до тих пір, поки собака не привчиться ігнорувати клацання застібається намордника. Потім потрібно збільшувати час перебування тварини в застебнутому наморднику, періодично даючи частування, щоб було спокійне перебування в амуніції.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!









