Нерідко власники собак стикаються з проблемою намордника: собака ніяк не хоче в ньому ходити. Наша мета – навчити чотирилапого вихованця спокійно реагувати на цей предмет. Існує багато різних способів привчання собаки до намордника.
Почнемо з того, що намордник повинен асоціюватися у собаки тільки з позитивними або нейтральними речами. Не надягайте намордник не привченому собаці під час неприємних процедур, не використовуйте намордник і тоді, коли хочете покарати вихованця. Цей предмет повинен бути для нього чимось абсолютно нестрашним. Дуже важливо також підібрати такий намордник, в якому собаці буде комфортно. Він не повинен тиснути, натирати, стягувати морду. Крім того, існують різні види намордників для різних ситуацій. Кожен з них має свої особливості: пластмасові легкі, зручні для дресирування, але не міцні в повсякденному носінні; залізні міцні, але не підходять для морозів і можуть стати причиною синців у господарів; нейлонові часто натирають, а закриті шкіряні заважають нормальному охолодженню тварини, до того ж вони не підходять для жаркої погоди і для тренувань, оскільки агресивна собака легко закушує їх і вони перестають виконувати свою функцію. У будь-якому випадку, якщо ви привчите собаку до одного виду намордника, у вас не буде проблем, коли виникне необхідність в застосуванні іншого.
Привчати вихованця до намордника потрібно поступово.
Етап 1.
Дайте собаці понюхати намордник, нехай вона на нього подивиться і переконається у відсутності загрози. Не давайте їй грати з ним, жувати, бити лапою. Дочекайтеся, коли пес відвернеться від намордника, і дайте ласощі. Переходьте до наступного етапу.
Етап 2.