Веймаранер історія походження та догляд

veim1

Історія походження веймаранера

Історія появи веймаранера точно невідома. Про схожі собаки згадували в європейських середньовічних рукописах 13 століття. Наприклад, одна з легенд розповідає, що французький король Людовик Святий в ході хрестового походу виявився в полоні в Єгипті. До Франції він повернувся вже зі зграєю сірих собак. До кінця 14 століття вже багато знатні персони Франції тримали для полювання сірих собак. Їх використовували на великого звіра: кабана, оленя, ведмедя, а пізніше і на птицю.

За французьким пішли й інші королівські двори Європи. Предки веймаранера завжди високо цінувалися і тому перебували при господарі. Тому собаки цієї породи не можуть міститися в вольєрі. Для емоційного здоров’я їм необхідний постійний контакт з людиною.

veim2

Характер веймаранера

Веймаранер собака з високим рівнем енергії і інтелекту. Найбільше веймаранери люблять бігати і полювати. Це доброзичливі і дуже сміливі собаки, однак, можуть бути надмірно дратівливими. Якщо не дозволяти веймаранеру робити те, що він хоче, у нього легко можуть розвинутися руйнівні манери поведінки. При схильності до упертості і норовливості, нестача фізичної навантаження і бігу, може перетворити веймаранера в нещасну собаку з важким характером.

Утримувати веймаранера найкраще в своєму будинку з великою територією, де він може бігати і досліджувати простір. Веймаранер не може завжди знаходиться на вулиці і потребує теплого нічлігу, коли на вулиці настають холоди. Найбільш щасливий веймаранер тоді, коли у нього є можливість жити і вдома і на відкритому повітрі. Кращий власник для такої собаки – дуже активна людина, яка любить проводити багато часу на вулиці і хоче мати чотириногого компаньйона замість домашньої собачки, яку досить випускати побігати тільки у вихідні.

Щоденні, напружені вправи нам просто необхідні, тому міське життя не для нас. Однак, якщо нашим власником є активна людина, готова приділяти нам багато часу для того, щоб навчати, соціалізувати і забезпечити нас досить тривалими прогулянками, то ми можемо добре себе почувати і в міських умовах. Веймаранер може бути хорошим сторожовим псом. Варто зазначити, що ця порода собак схильна до надмірного гавкоту, однак, деякі власники не вважають це недоліком і раді тому, що їх пес завжди попереджає про те, що хтось наближається до будинку.

veim3

Догляд за веймаранером

Веймаранер порода собак не складна в догляді, якщо це не стосується фізичних вправ і турботи про психологічний комфорт. Достатньо всього один раз в тиждень розчісувати собаку гумовою рукавичкою. Купають веймаранера зазвичай один раз на місяць або в залежності від стану шерсті і активності собаки. Вуха вейнмаранера необхідно чистити щотижня, особливо після купання або плавання. Так само регулярно чистіть собаці зуби і обрізайте кігті.

Ця порода собак вимагає досить великої кількості фізичного навантаження, щоб запобігти нудьгу, розлад і надмірний гавкіт. Кожна порода собак має свої особливості, веймаранер сильно відрізняється від багатьох. Така собака потребує особливої форми напружених вправ і великої кількості збудження. Важливо залучати веймаранера в усі сімейні справи і приділяти йому стільки уваги, скільки необхідно.