Бенгальський кіт. Історія походження та цікаві факти

Бенгальський кіт – слід розрізняти рідкісну домашню породу бенгальських котів та бенгальського кота, як один із диких видів. Щодо домашньої тварини, то ця порода виникла стараннями американської студентки з Арізони, яка вивчала генетику, Жанни Міль. Отож дівчина вирішила отримати домашнього кота, який ззовні схожий на дикого. Для цього вона використала свої професійні знання генетики та спочатку намагаллась схрестити дикого бенгальського кота з американским короткошерстим. Однак перші досліди були невдалими, після чого до експериментів додала ще одну рідкісну короткошерсту породу – єгипетську мау, яка живе лише в Каїрі.

bengalskii_kit_2

. . . . . .

Загалом на виведення породи Жанна міль витратила 22 роки. Зусилля були недаремними і у 1990-1991 роках нову породу затвердили та дозволили їй брати участь у змаганнях. У Європі порода поки не є поширеною, зокрема через свою високу ціну.

Щодо її дикого предка – бенгальського кота – він поширений у південно-східній Азії та, частково, Індії. Також зустрічається назва далекосхідний або леопардовий кіт. За своїми розмірами приблизно відповідає свійським кішкам, при цьому має різноманітні варіанти окрасу.

bengalskii_kit_1

. . . . .

Про догляд за бенгальським котом читайте тут.

    Цікаві факти про бенгальських котів

  • Бенгальські коти, що мешкають на півночі єбільшими за розмірами, натомість особини, що живуть у південній частині ареалу – дрібніші. Також залежно від регіону поширення відрізняється колір хутра – на півдні у кольорі фіксуються жовтуваті відтінки, натомість північні особини сірувато-коричневі.
  • У КНР бенгальський кіт є мисливською твариною, полювання на нього ведеться задля хутра, однак Європа від цього відмовилась, натомість його купують у Японії.
  • В окремих регіонах бенгальський кіт став рідкісним, однак загрози йому як виду немає.
  • 2017 року філогенетики з популяції бенгальського кота виділили в якості окремого виду кота яванського, який мешкає на островах Ява, Балі, Борнео, Суматра та деяких інших.
  • Окрім того філоогенетики розрізняють кілька підвидів бенгальського кота, як іріомотський кіт, що мешкає на острові Іріомото та раніше вважався окреми видо, манчжурський леопардовий кіт, амурський леопардовий кіт та ряд інших підвидів.
  • На японському острові Цусіма мешкає цусімський кіт – ендемік японського архіпелагу, один з національних символів Японії. Втім через полювання цей підвид зараз перебуває на межі зникнення – у природі залишилось не більше 80-100 особин цієї тварини.