Карликовий пінчер – опис породи та догляд

pincher1

Історія породи

Карликових пінчерів спочатку розводили в Німеччині для боротьби з шкідниками, в першу чергу, з щурами в будинках і стайнях. Багато людей думають, що карликовий пінчер був виведений шляхом селекції доберманів в прогресивно менших розмірів собаками, і дійсно, карликовий пінчер нагадує добермана. Проте, він набагато старший за нього. Ця порода відноситься до сімейства пінчер-шнауцер. У Німеччині ця порода була визнана в 1895 році.

Характеристика породи Карликовий пінчер

Згідно FCI класифікації карликовий пінчер є службовою собакою, причому однією з найменших серед усього розмаїття службових собак. Цих псів навряд чи назвеш крихкими і слабкими, хоча їх розміри і говорять про це. Опис їх почнемо з зовнішніх характеристик. У карликових пінчерів дуже мускулисте тіло, що робить їх витривалими і придатними до служби. Вони прекрасно піддаються дресируванню. Якщо ви бачили фото пінчера з виставок, то, напевно, помітили, що і у них, як правило, копірувані хвіст і вуха. Однак більшість собаківників шкодують своїх песиків і не піддають їх таким тортурам.

pincher2

Пінчер має досить високі і не менш міцні лапи: задні трохи довші передніх. Голова у них невелика і строго пропорційна тілу. Причому перехід від носа до чола дуже помітний. Напевно, ви це помітили, якщо бачили фото цих милих собачок. Шия у нього витончена і в міру довга і товста, очі мають овальну форму, а шерсть коротка і блискуча. класичні представники цієї породи відповідно до прийнятих в 1880 році стандартами мають наступні параметри. Отже, класичні представники породи повинні важити від 4-х до 6 кілограмів, а їх зростання не повинне перевищувати 30 сантиметрів. Вони можуть бути двох основних мастей: чорно-підпалими або рудими.

Догляд за карликовим пінчером

Так як карликовий пінчер є володарем короткої і гладенької шерсті, догляд за цією породою нескладний. Буде достатньо двічі в тиждень вичісувати пса, за допомогою нежорсткої щітки. Линяють такі собаки в дуже незначних обсягах, і це з урахуванням розмірів, які і так не припускають великої кількості шерсті. Купати карликового пінчера можна в міру забруднення, використовуючи спеціальні нешкідливі шампуні. Один раз в пару тижнів потрібно підстригати кігті, якщо вони ростуть швидше – то частіше, але, як правило, вони сточуються при регулярних прогулянках, що полегшує догляд.

pincher3

Карликовий пінчер схильний мати проблеми з зубами, тому їх потрібно частіше чистити і використовувати пасту, рекомендовану ветеринаром. Також ця порода мерзне більше, ніж інші собаки, зважаючи на невеликі розміри і зовсім не солідного вовняного покриву. Невеликі габарити собаки припускають, що вона точно не потребує багато їжі. Але це не означає, що карликовий пінчер з’їсть все, що завгодно. Порадившись з ветеринаромф, можна прийняти рішення, чим годувати собаку – натуральною їжею, або сухим кормом. В обох випадках необхідно стежити за насиченістю і збалансованістю їжі всіма вітамінами і мікроелементами.