Характер померанського шпіца
Не дивлячись на свій невеликий обсяг, шпіци дуже розумні і сміливі собачки. Вони енергійні і дуже рухливі тварини. Пси можуть стати відмінними компаньйонами для активних людей.
Померанський шпіц – очаровашка, що викликає розчулення у всіх. Але такий “Божий одуванчик” він тільки на вигляд. За характером собака сміливець, який бажає здійснювати відкриття і подвиги. Називати його собачкою з сумки не доводиться. Вихованець не любить тривалий час лежати на дивані, йому цікаві рухливі ігри, дресирування і прогулянки. Шпіц завжди готовий кинутися за іграшкою по команді “апорт”. Не можна назвати милого пухнастика добрягою. Шпіц зовсім не довіряє стороннім і не дозволить їм погладити себе. І хоча розміри собаки не дозволяють йому служити сімейним охоронцем. Часом здається, що вихованець вважає себе дуже сильним і не боїться робити виклик.
Заводчики померанський шпіців відзначають їх любов до гавкотіння. Можливо тут закладена генетична спадковість від лайок. Але в будь-якому випадку, гавкіт собаки завжди буде мати причину. У ній важливо розібратися господарям.
Догляд за Померанським шпіцом
Померанці вимагають ретельного догляду. Їх густа шерсть вимагає щоденного вичісування. Інакше на ній можуть утворитися ковтуни. Регулярного догляду вимагають очі і вуха вихованця, які необхідно чистити вологими ватними дисками. Під час купання шпіц використовують сухі шампуні. Так як шкіра вихованців часто пересихає. Якщо вибирати рідкі засоби, то потрібно віддавати перевагу м’яким шампуням і кондиціонерам.Також періодично потрібно обрізати собаці кігті і чистити її зуби щіткою.
Дресирування і навчання шпіца
Померанський шпіц відноситься до тих собак, яких навчати і дресирувати не дуже просто. Вони наполегливі, не люблять підкорятися, відрізняються впертістю. Саме тому для навчання знадобиться вимогливий, наполегливий, впевнений в собі тренер. Щоб згладити такий, кілька ексцентричний характер, необхідна рання соціалізація вихованця.
Під час тренувань обов’язково необхідно вдаватися до похвали і винагород у вигляді ласощів. Самі тренування не повинні бути затяжними, інакше вашому вихованцеві це все набридне. Уникайте будь-якого прояву агресії або негативних реакцій. Якщо ви відчуваєте, що не впораєтеся з навчанням, то зверніться до професіонала, який обов’язково вам допоможе. Померанський шпіц, за своєю природою – собака недружня і недовірлива. Вона не любить незнайомців, часто лякається. Тому питання ранньої соціалізації настільки ж важливе, як і питання догляду за домашнім улюбленцем. Соціалізація повинна початися з першого дня появи шпіца в будинку. Якщо цей процес розпочати в більш пізньому віці, то результат не буде настільки успішним.
Після навчання основним командам і правилам поведінки можна переходити до більш складних завдань. Наприклад, можна тренувати вашого улюбленця вже важчим вправам. Не забувайте про те, що померанський шпіц дуже активний. Тому всі вправи під час тренувань повинні бути теж активними. Якщо собака занудьгує, то всі ваші спроби будуть марними.